April 11, 2021 10:33
Магазин

Џејн Фонда ќе добие награда за животно дело на „Златните глобуси“

Американската актерка Џејн Фонда ќе биде почестена со награда за животно дело на церемонијата за доделување на наградите „Златен глобус“ следниот месец.

Наградата ја доделува холивудското здружение на странски новинари (HFPA), организатор на церемонијата.

„Нејзиниот неспорен талент ѝ донесе најголемо признание“, соопшти здружението на странски новинари акредитирани во Холивуд.

„Иако во нејзиниот професионален живот имаше доста кривини и вртења, остана нејзината непоколеблива посветеност да предизвика промени.“

Фонда (83) имаше блескава актерска кариера која траеше шест децении.

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at AnimePlanet anime planet fruits basket

Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix free