November 27, 2021 16:08
Магазин

Џејми Ли Кертис (62) откри дека нејзиното дете е трансродна личност – од Томас стана Руби

Актерката Џејми Ли Кертис вели дека со многу солзи ја прифатила веста и дека најмногу ѝ е жал што повеќе не го користи „мртвото“ име на нејзината ќерка Руби – Томас.

 

Џејми Ли Кертис (62) откри дека ѝ било многу тешко да се навикне на тоа дека нејзиниот син Томас е трансродна личност и дека сега сака да му се обраќаат со името Руби.

Актерката вели дека ѝ било тешко да се навикне на помислата дека сега има ќерка Руби, но дека ѝ ја дава целата своја поддршка.

Џејми вели дека уште се случува да погреши кога ѝ се обраќа на Руби, но дека таа ѝ го простува тоа.

„Учам нов јазик. Учам нова терминологија и зборови. Нова сум во ова. Не сум личност што се преправа дека знае многу за нешто за кое не знае. И ќе правам грешки, но ќе се обидувам да избегнувам да правам големи грешки.“

sinot-na-djejmi-li-kertis-otkri-deka-e-transrodna-lichnost-od-tomas-stana-rubi-10.jpg

Руби вели дека уште на 16-годишна возраст знаела дека е поинаква, но дури пред неколку години кога започнала да се состанува со сегашниот свршеник Том во главата за првпат донела одлука за промена на полот.

Вели дека соопштувањето на одлуката на родителите минатото лето ѝ било застрашувачко искуство, иако длабоко во себе чувствувала дека ќе ја прифатат.

Џејми, за одлуката на нејзината ќерка, вели дека имало многу солзи и најтешко од сè ѝ е што не го користи веќе „мртвото“ име на Руби – Томас.

„Руби, горда сум што сум твоја мајка, денес повеќе од кога било“, напиша Џејми во описот на статијата од магазинот People што ја сподели на својот Инстаграм профил.

Руби пред промената на полот:

sinot-na-djejmi-li-kurtis-otkri-deka-e-transrodna-lichnost-od-tomas-stana-rubi-04.jpg

sinot-na-djejmi-li-kurtis-otkri-deka-e-transrodna-lichnost-od-tomas-stana-rubi-05.jpg

sinot-na-djejmi-li-kurtis-otkri-deka-e-transrodna-lichnost-od-tomas-stana-rubi-03.jpg

sinot-na-djejmi-li-kurtis-otkri-deka-e-transrodna-lichnost-od-tomas-stana-rubi-02.jpg

Watch Overlord: The Dark Hero Episode Full

AnimeHeaven: Tiger Mask anime episode 72 online free at https://animeheaven.pro free anime

KissAnime: Konjiki no Gash Bell!!: Ougon no Chichi wo Motsu Otoko anime episode Full online free at https://kissanime.mx god of highschool kissanime

AnimeTV: Beyblade Burst Quad Drive anime episode 30 online free at https://animetv.cc japanese anime tv shows

Watch Rakushou! Hyper Doll (Dub) Episode 2