January 16, 2022 19:28
Спорт

Џејлен Браун се врати на теренот по осум пропуштени натпревари

Ѕвездата на кошаркарскиот НБА-лигаш Бостон селтикс, Џејлен Браун, закрепна од повредата. Браун учествуваше ноќеска на натпреварот против Хјустон (108:90).

Џејлен беше дел од почетната петорка на домаќинот и за 23 минути постигна 19 поени (6 од 13 од поле) и три скока. Браун дојде до натпреварот како лидер на Бостон во однос на постигнување просечни 26,5 поени по натпревар.

Претходно, Браун ги пропушти последните осум натпревари на Селтикс во НБА-лигата

поради повреда на тетивата на десната нога.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Your Lie in April Episode 18

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24

anime website SK8 the Infinity (Dub)

aniwatcher Dragon Ball (Dub)