October 18, 2021 12:19
Спорт

Џенова на Пандев доби нови сопственици

Италијанскиот фудбалски калчолигаш Џенова каде искуниот довчерашен македонски репрезентативе капитен Горан Пандев (38 г.) ја игра својата последна сезона во својата играчка кариера има нови сопственици. Претседателот на Џенова, Енрико Прециози потпиша договор со кој целиот пакет на акции за 150 милиони евра го продаде на американскиот инвестициски фонд „777 Partners“. Прециози ја превзеде Џенова во 2003 година, кога го спаси клубот од банкрот и го направи стабилен прволигаш.

-По долги преговори ја продавам Џенова на американскиот инвеистициски фонд. Тие ќе го предводат најстариот италијански клуб, потврди Прециози.

Website https://4anime.biz: Watch Mobile Suit Gundam: The Origin - Advent of the Red Comet (Dub) 4anime Episode 13 heroes rising 4anime

ANIMEFLIX: Karas (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflix.nl animeflix dr stone

Castlevania Season 4 (Dub) (https://animetv.cc/m/Ay54) Episode 10

Garaga (Dub) (https://animeheaven.pro/m/VZqD) Episode Full

Co pinterest: https://co.pinterest.com/animeflixnl/

Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx