Економија

„Џенерал моторс“ повлекува 3,4 милиони возила

„Џенерал моторс“ (ГМ) повлекува повеќе од 3,4 милиони пикап и СУВ возила во САД поради проблеми со сопирачките.

Ќе бидат повлечени моделите Шевролет Силверадо и ГМЦ Сиера 1500, 2500 и 3500 произведени од 2014 до 2018 година, како и Кадилак Ескалад од 2015 до 2017 година, како и ГМЦ Јукон, Чеви Субурбан и Тахое од 2015 до минатата година.

ГМ објасни дека пумпата во сопирачките може да произведе помалку вакуумска моќност отколку што е потребно, со што се зголемува растојанието за застанување и можноста од судир.

Повлекувањето дојде откако Националната управа за безбедност на сообраќајот на патиштата започна истрага минатиот ноември.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

online anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

online anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

Your Lie in April Episode 22

AnimeDao One Piece (Dub)

AnimeDao The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 19