January 22, 2022 21:40
Спорт

Џексон го продолжи договорот со Мемфис за 105 милиони долари

Американскиот кошаркар Џарен Џексон (22) го продолжи договорот со НБА лигашот Мемфис за четири години, чија вредност е 105 милиони долари.

Џексон беше четврти избор на драфтот во 2018 година, а во трите сезони во дресот на Мемфис имаше просек од 15.4 поени, 4.7 скокови и 1.5 блокади.

Минатата сезона поради повреда на коленото одигра само 11 натпревари во регуларниот дел од сезоната и пет во првиот круг од разигрувањето против Јута со просек од 13.6 поени.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

JUJUTSU KAISEN Episode 19

watch animes My Hero Academia (Dub)

GoGoAnime Dragon Ball Super Episode 127

goanime pe That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)