April 20, 2019 16:55
Фудбал

Џеко сакал да се врати во Англија: Познато е името на неговиот нов клуб

Напаѓачот на Рома, Един Џеко наводно побарал да го напушти клубот и да се врати во англиската Премиер лига.

Босанскиот напаѓач минатата зима беше на чекор од трансфер во Челси, меѓутоа во последен момент трансферот пропадна и остана во Рома.

Сепак, како што пренесуваат италијанските медиуми, Един Џеко би можел да го напушти „Олимпико“ идното лето. Џеко не би се преселил во Челси, но сега во игра е друг лондонски клуб – станува збор за Вест Хем.

Договорот на Џеко со Рома истекува во 2020-та година, па Римјаните ќе се согласат да го продадат напаѓачот кој што веќе наводно побарал да се пресели во Премиер лигата. Најверојатно Вест Хем ќе го откупи неговиот договор за околу 15 милиони евра.

Нови вести

УЕФА го избра тимот на неделата во Лига Европа

24info

Ковач: Ние ја дадовме најточната анализа за Ајакс, овој тим се разликува од сите останати по едно нешто!

24info

Јувентус има намера да го продаде Дибала за 100 милиони евра

24info