Спорт

Џеко во финишот му донесе победа на Интер

Интер пак има пет бода предност пред Милан на врвот од Калчото откако вечерва во последните мигови стигна до победа над Венеција.

Гостите имаа огромни проблеми, поради ковид-19 беше неизвесен натпреварот, но и покрај тоа што имаа голем број на отсутни играчи, храбро одиграа на „Џузепе Меаца“ и поведоа со голот на Анри во 19. минута.

Избраниците на Инзаги се вратија во игра во финишот на првиот дел, Барела се најде на право место и една одбиена топка ја смести во мрежата за 1-1 во 40. минута.

Во вториот дел, Интер продолжи да притиска, гостите одлично се бранеа но потклекнаа во 90. минута, Џеко скокна највиско по една нафрлена топка и со глава го матираше Лецерини за 2-1 и огромно славје.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan Season 2 (Dub)

AniWatch Tokyo Ghoul Episode 3

AniWatch Attack on Titan Final Season

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)