January 24, 2021 07:06
Македонија

Џафери ќе се обрати на Научна конференцијана посветена на албанската азбука

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе се обрати на настан посветен на Денот на албанската азбука во организација на Институтот за духовно и културно наследство на Албанците.

Џафери ќе има поздравно обраќање на Научната академија по повод Културно-научната манифестација „Деновите на Азбуката-II”, а настанот ќе се пренесува онлајн.

Попладне претседателот на Собранието ќе има говор и на Свечената академија по повод 111-годишнината од Дебарскиот конгрес.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at AnimePlanet anime anime planet

Watch Fire Force Season 2 Episode 15 (https://animefreak.ws/m/1KrW/ep-15) at website https://animefreak.ws. See more anime freaks anime