Македонија

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието Талат Џафери изразувајќи сочувство за смртта на долгогодишниот новинар Пендаров, кој почина синоќа во Скопје.

– Изразувам искрено сочувство од свое лично име, од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија и од име на собраниската служба, убеден дека споменот за неговиот лик, неговата позитивност и силна волја за живот ќе живее вечно низ ходниците на собраниската зграда. Неговата професионалност и богатото искуство од долгиот и мултидимензионален стручен развој, беше вистински придонес во функционалноста на законодавниот дом, меѓутоа претставуваше и скапоценост за демократскиот развој на нашата земја, посочува Џафери.

Тој упати искрено сочувство до семејството, познаниците, пријателите и неговите соработниците

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animes online Kiss x Sis (TV)

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 4

english dubbed anime AnimeDao Naruto

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 15