June 25, 2022 09:00
Македонија

Џафери со СМС пораки ги известил пратениците дека утре во Собранието нема да има струја и активности

Утре во Собранието на Република Македонија нема да има активности поради прекин во снабдувањето со електирчна енергија. За оваа новонастаната ситуација првиот парламентарец Талат Џафери, ги известил пратениците со СМС – пораки.

„Почитувани пратеници, ве известувам дека за утрешниот ден нема закажани активности“, гласи една од СМС – пораките.

Во втората, Џафери го информира пратениците за состојбата со струјата во Собранието.

„Заради прекин во електричното напојување во Собранието, веб страницата на парлемантот е недостапна“, гласи втората порака.

 

Tải Go88 cho máy tính PC Windows phiên bản mới nhất mod go88 go88 events

https://tai.sunwin.gg/