December 11, 2019 06:41
Балкан

Џафери денеска во Албанија за поддршка на настраданите од катастрофалниот земјотрес

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска ќе престојува во Република Албанија, соопшти собраниската прес-служба.

Џафери, се посочува во соопштението, ќе даде своја морална и институционална поддршка на настраданите од катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата утрото на 26 ноември и предизвика огромни материјални штети, меѓутоа, пред сѐ, човечки жртви чијшто број за жал сѐ уште расте

Нови вести

Приведени две лица по напад со боја и летоци врз канцелариите на грчки весник

Filip

Србија отвори ново поглавје во пристапните преговори со ЕУ

Filip

Средба Мицотакис – Пајат за патувањето на грчкиот премиер во САД и разговорите со Трамп

Filip