December 14, 2019 21:05
Македонија

Џафери во Албанија ќе присуствува на ратификувањето на протоколот за НАТО

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утре ќе отпатува на работна посета во Република Албанија.

Kако што соопшти собраниската прес-служба, за време на посетата, Џафери ќе присуствува пленарната седница на Собранието на Република Албанија, закажана за в четрток, на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Македонија во НАТО.

Нови вести

Зеќири му возврати на Османи: Со една ИЕ не губат Албанците, туку ДУИ

Igor

Османи: Со една изборна единица ДУИ добива два пратеника, но Албанците можат да загубат десет

Igor

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов нека го праша Заев зошто дозволи еден од убијците од Монструм да избега

Igor