October 19, 2021 03:42
Магазин

Џамела Џамил ги критикува Безос и Бренсон за трошење пари за вселенско патување

Актерката Џамела Џамил ги нападна милијардерите Џеф Безос и сер Ричард Бренсон дека трошеле пари за патување во вселената.

Ѕвездата на She-Hulk се огласи на Твитер за да ги исмева неодамнешните експедиции на двајцата бизнисмени во вселената, инсистирајќи на тоа дека подобро би било да го искористат своето огромно богатство за да помогнат во решавање на некои проблеми на Земјата, како што се бездомништво и глобална здравствена заштита, па дури и да се ослободи Бритни Спирс од конзерваторскиот надзор.

Таа на Твитер напиша: „Луѓе! Луѓе? Кој милијардер требаше да биде прв во вселената?! Кој милијардер го спаси здравството? Кој милијардер сместил најмногу бездомници? Кој милијардер ја ослободи Бритни?”.

35-годишната Џамеела претпоставува дека нејзините објави на социјалните мрежи во кои ги критикува Безос (57) и Бренсон (71), кои добија многу пофалби за нивните напори да создадат комерцијални летови до вселената, ќе предизвикаат бран на онлајн-омраза кон неа.

Watch Blade Episode 12

GoGoAnime: Aura Battler Dunbine anime episode 49 online free at https://gogoanime.be gogo anime tv

KissAnime: Red Garden: Dead Girls anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime pokemon

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol

Glose: https://glose.com/u/gogoanimelol