October 27, 2020 02:00
Спорт

Џамбо после две години му се врати на ракометот (ВИДЕО)

Некогашниот српски репрезентативец и легенда на Вардар, Страхиња Милиќ по пауза од две години му се врати на ракометот и застана на голот на Партизан.

Човекот кој шест години го носеше дресот на „црвени-црните“ доби шанса за настап против Динамо Врање во полуфиналето на Купот „Бранислав Покрајац“ и за нешто повеќе од 30 минути забележа 6 одбрани.

Забележливо беше дека популарниот Џамбо има вишок на килограми и дека ќе мора да се врати во форма.

Инаку Партизан ја загуби ова средба со 26:22

View this post on Instagram

Džambo is BACK @rkpartizan @handball_planet

A post shared by Balkan-Handball.com (@balkanhandball) on