July 23, 2021 20:59
Македонија

Џамбаски со ново фaшиcтичкo видео: Македонија е бугарска, ја продолжуваме битката за вистината

Бугарскиот европратеник и заменик претседател на партијата ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи го сподели официјалниот спот на партијата кој е дел од кампањата за претстојните парламентарни избори во Бугарија, во кој нагласува дека Македонија е бугарска.

-Македонија е бугарска. Факт на кој не му треба доказ. Факт што Зоран Заев го заборава кога е во Скопје. И тој се сеќава само кога ќе побара нешто. Бугарија отсекогаш ја сакала Македонија. Но, Бугарија не треба да биде уценувана! Пријателството се гради со доверба и доследност.
Вистината не може да се заобиколи, а историјата треба да ја отфрли судбината на секој предавник. Бугарија и БУГАРСКИТЕ ПАТРИОТИ ќе ја продолжат нашата битка за вистината!“, напиша Џамбаски на официјалниот фејсбук профил.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Naruto: Shippuden the Movie 2 -Bonds- (Dub) Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Gakuen Babysitters Special Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Baby Steps 2nd Season Episode 25

KissAnime Blip: https://blip.fm/profile/kissanimemx/props