January 20, 2020 22:34
Магазин

Џамбазов им го исплази јазикот на Бугарите по нивното тврдење дека македонскиот јазик не постои

Македонскиот актер со изјава „Бугарите овој пат ја претераа“. По Гоце Делчев, се фатија за јазикот, па ни го негираат македонскиот! Ај тоа политичарите, тие се минлива и менлива категорија, туку науката, па сега Бугарската Академија на Науките тврди дека македонскиот јазик – не постоел! Во видео на Инстаграм Џамбазов им го покажа јазикот.

Нови вести

Секоја година селаните од ова место наоѓале по 2000 евра на улица: Мистеријата разрешена, еве кој им оставал пари

Filip

Кавани побарал да замине од ПСЖ, има понуда од Атлетико Мадрид

Filip

(ФОТО) Фотографија на Бред Пит и Џенифер Анистон што ги урна социјалните мрежи

Filip