October 26, 2021 01:12
Свет

Ќе зборувам иако не сум вакциниран – Болсонаро за говорот пред ОН

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, изјави дека следната недела ќе се обрати на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк иако не е вакциниран.

Од канцеларијата на градоначалникот на Њујорк претходно објавија дека сите учесници на Генералното собрание на ОН ќе мора да имаат доказ за вакцинација за да влезат во салата за дебати, која е класифицирана како конгресен центар.

Сепак, генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изјави дека не може да им наметне такво барање на шефовите на државите. На почетокот на пандемијата Болсонаро го опиша коронавирусот како мал грип, а во април изјави дека ќе биде последниот Бразилец што ќе биде вакциниран.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Scrap Diary (https://animepahe.cc/m/0N8k) Episode Full

AnimeDao: Digimon: The Movie anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao jojo

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/kissanimemx/

60d2a2d7b4471 site123: https://60d2a2d7b4471.site123.me/