June 14, 2021 08:39
Спорт

Њујорк за првпат по осум години избори учество во НБА плејофот

Екипата на Њујорк никс го обезбеди својот настап во плејофот од НБА-лигата, пред предвидениот рок.

Учеството во разигрувањето за титулата за Њујорк е потврдено по поразот на Бостон селтикс од Кливленд ноќеска со резултат 102:94.

Тимот на Њујорк ќе игра во плејофот за прв пат од 2013 година.

Во моментов, Њујорк е 5-ти на Истокот со биланс 38-31 (победи-порази).

AnimeTV kisa anime tv: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 55

AniWatch anime sites: Watch Banana Fish Episode 8