October 22, 2021 12:53
Спорт

Њукасл и Лидс одиграа реми, и натаму се без победа во Премиер лигата (Видео)

Во првиот меч од 5. коло на Премиер лигата на „Сент Џејмс Парк“ играа Њукасл и Лидс, а мечот заврши со нерешен резултат 1:1. Гостите дојдоа во водство со погодокот на Рафиња во 13. минута, но изедначи Сен Максимин во 44. минута. Тој резултат остана до крајот, па двете екипи си поделија по бод.

И Њукасл и Лидс по пет кола се уште немаат победа во Премиер лигата. Њукасл осви два бода, додека Лидс има бод повеќе.

Website https://animetv.cc: Watch Black Butler: Book of Murder (Dub) animetv Episode 2 anime tv shows website

AnimeFreak: Flash & Dash 2 anime episode 40 online free at https://animefreak.ws animefreaks official website

Honto ni Atta! Reibai Sensei (https://gogoanime.be/m/ZYz1) Episode 22

Website https://animebee.to: Watch Ben-To (Dub) animebee Episode 12 anime streaming

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/animefreakws

Nhattao: https://nhattao.com/members/user2877460.2877460/