Спорт

Љоренте: Работата со Конте повеќе од една година станува тешка, но тој е убедливо најдобриот тренер со кого сум соработувал

Напаѓачот на Удинезе, Фернандо Љоренте, зборуваше за Антонио Конте тренерот на лидерот во италјанската фудбалска Серија А,  Интер, со кого работеше во Јувентус.

– Тој е победник и многу ги учи играчите. Ова е убедливо најдобриот тренер со кој сум работел. Многу ми се допаѓаат неговите идеи. Успева да го извади најдоброто кај секој играч. Тој е навистина пребирлив. Станува тешко да се работи со него на дневна основа повеќе од една година, но јас сакам да работам со таков специјалист, истакна Љоренте.

Конте со Интер  е на добар пат да ја освои шампионската титула во Серија А.

ANIMEFLIX watch anime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 53 (https://animeflix.nl/m/KbR/ep-53)

AniWatch anime online: Watch My Hero Academia Episode 13