September 20, 2021 22:12
Свет

ЈуТјуб го суспендира каналот на Болсонаро

Видео платформата ЈуТјуб денеска ги отстрани видеата на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро поради ширење дезинформации за Ковид-19.

Во соопштението на ЈуТјуб се наведува дека одлуката е донесена „по внимателното прегледување” и без да биде земено во оглед функцијата или политичката идеологија на Болсонаро.

Претседатлот на Бразил е критикуван поради рекламирање на недокажани лекови, ширење на сомнеж за вакцината протиов Ковид-19 и збегнување да носи маска.

Кабинетот на Болсонаро се уште не ја коменирал оддлуката на ЈуТјуб.

Социјалните мрежи Твитер и Фејсбук минатата година ги отстранија видео снимките од Болсонар поради кршење на условите за употреба, откако тој се спротивстави на препораките на глобалните експерти за јавно здравје.

Болсонаро на ЈуТјуб ги објавува неговите неделни видеа во кои тој ги поканува министрите, поставува прашања и зборува за своите непријатели.

За време на разговорите, кои исто така се појавуваат на неговиот профил на Фејсбук, тој редовно предизвикува сомнежи за сериозноста на вирусот и ограничувачките мерки.

AnimeHeaven: Buddy Complex: Kanketsu-hen - Ano Sora ni Kaeru Mirai de anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro free anime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch The Sky Crawlers twistmoe Episode Full anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch Honey Tokyo aniwatch Episode Full anime

Animeflixnl blogspot: https://animeflixnl.blogspot.com/

Triberr: https://triberr.com/gogoanimebe