Спорт

Јунајтед се спаси во првото полувреме, па потоа му даде три гола на Брентфорд

Манчестер јунајтед славеше на гостувањето кај Брентфорд со 1-3 во заостанатиот натпревар од 17. коло во англиската Премиер-лига. Во првото полувреме домаќините беа далеку подобар противник од фаворитот, но неверојатниот Давид де Хеа успеа да ја сочува својата мрежа.

Откако не ги искористија шансите во вториот дел следеше казна.

Во вториот дел „ѓаволите“ заиграа нешто подобро и успеаја да постигнат три погодоци во мрежата на Јонас Лос.

Резултатската серија ја отвори младиот Еланга, за потоа голови да постигнат Мејсон Гринвуд и Маркус Рашфорд.

Почесниот погодок за домашниот тим го постигна Иван Тони кој го искористи карамболот во одбраната на Јунајтед и ја затресе мрежата на Де Хеа.

4anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime websites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

anime website Naruto (Dub)

4Anime Attack on Titan Final Season Part 2

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

4Anime Naruto: Shippuden