November 28, 2021 07:01
Свет

„Јунајтед Ерлајнс” отпушти 232 вработени кои не сакале да се вакцинираат

Американската авиокомпанија „Јунајтед Ерлајнс” вчера соопшти дека ги откажува договорите со 232 вработени, кои одлучиле да не се вакцинираат против Ковид-19.

„Јунајтед Ерлајнс” е првата авиокомпанија што воведе обврска за вакцинација за вработените.

Првиот човек на компанијата, Стив Кирби, јави дека 232 од 67.000 вработени одбиле да се вакцинираат.

„Јунајтед Ерлајнс” во моментов е единствениот голем американски авиопревозник што прибегна кон процесот на отпуштање на вработените кои одбиле да ја примат вакцината против Ковид-19.

„Делта Ерлајнс” воведе месечна обврска од 200 американски долари за невакцинираните вработени, додека „Американ Ерлајнс” и „Саутвест Ерлајнс” преземаат различни мерки за  мотивирање на вработените да се вакцинираат. До вчера во „Делта Ерлајнс” беа вакцинирани 90 проценти од вработените.

GoGoAnime: Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be dubbed anime

Website https://aniwatch.pro: Watch A.D. Police Files (Dub) aniwatch Episode 3 aniwatch

Website https://animetv.cc: Watch To Heart (Dub) animetv Episode 13 anime tv all free anime for you

Website https://animebee.to: Watch The Girl in the Wind: Jeanie with the Light Brown Hair animebee Episode 52 anime

AnimeKisa: Hamtaro: Ham-Ham Games (Dub) anime episode 2 online free at https://animekisa.in watch anime