January 29, 2022 00:45
Свет

Јужна Африка регистрира најмногу заразени од појавата на Омикрон

Јужна Африка денеска регистрира речиси 20.000 нови случаи, што е рекордна бројка од почетокот на бранот на варијантата Омикрон од крајот на ноември.

Јужноафриканскиот национален институт за заразни болести (НИЦД) на својата Интернет страница соопшти дека денеска се регистрирани 19.842 нови случаи на Ковид, така што вкупниот број на заразени е 3.071.064 од почетокот на пандемијата.

Во последните 24 часа починале уште 36 пациенти, со што вкупниот број на починати од Ковид е 90.038.

Зголемен е и бројот на хоспитализирани за 374, па сега има 4.252 пациенти во болниците низ Јужна Африка.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Bleach (Dub)

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

JUJUTSU KAISEN Episode 19

dubbed anime WONDER EGG PRIORITY

anime heaven AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba