Свет

Јужна Африка влегува во четвртиот бран на Ковид-19

Јужноафриканскиот министер за здравство Џо Фала изјави денеска дека неговата земја влегува во четвртиот бран на Ковид-19 поради варијантата Омикрон, но дека болниците во оваа фаза не се загрозени.

Тој на прес-конференција истакна дека инфекциите со новата варијанта сега се присутни во седум од деветте провинции во земјата и изрази надеж дека со овој сој може да се управува без да се предизвикаат премногу смртни случаи.

Фала ги повика граѓаните на Јужноафриканската Република да бидат целосно вакцинирани, бидејќи, како што тврди, тоа е најдобрата заштита од Омикрон варијантата.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 146

ANIMEFLIX One Piece Episode 1001

anime to watch My Hero Academia

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 7

english anime ANIMEFLIX To Your Eternity

tải go88