October 26, 2021 19:55
Спорт

Јувентус четири кола на стартот од новата сезона не знае за победа

Екипата на Јувентус не знае за победа на стартот од нвоата фудбалска сезона во Серија А. По четири одиграни кола „старата дама“, која доминираше во изминатат деценија со освојување на Скудетото не може да дојде до победа со што го повтори најлошиот старт во една сезона во својата клупска историја. Последен пат Јувентус имал ваков лош старт по четири кола пред шест децении, во далечната 1961 година.

Јувентус има освоено само два бода, а еден од нив е од синоќешното реми во дербито против Милан (1:1). Шанса за првиот триумф, „старата дама“ ќе има за два дена, кога за противник ќе ја имаат Специја во рамките на 5. коло од најсилното италијанско натпреварување.

AnimeFreak: Diamond Daydreams Special (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak attack on titan

KissAnime: Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A's anime episode Full online free at https://kissanime.mx my hero academia kissanime

Hell Teacher Nube: Summer Holiday of Fear! Legend of the Sea of Suspicion (https://wcostream.cc/m/9mzL) Episode Full

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

About: https://about.me/kissanimemx

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1437334.page