January 17, 2020 17:49
Спорт

Јувентус платиле само милион евра за Маурицио Сари

Јувентус му платил на Челзи компензација од само еден милион евра за тренерот Маурицио Сари, пишува „Тутоспорт”.

Сари имаше договор со Челзи уште две години, но претпочита да си замине и да се врати во Серија „А”.

Шеесет и едно-годишниот стручњак потпиша две години со „Старата дама”, а првично се сметаше дека Јуве треба да плати 6 милиони евра оштета на Челзи, но раководството на торинскиот клуб успеа да договори значително помал износ, според италијанскиот печат.

Нови вести

Словенија го преслуша и Исланд

Igor

Пандев во 2020 година сака да избори пласман на ЕП и опстанок со Џенова

Igor

Ангелов ќе го брани голот на Пролет

Igor