Спорт

Јувентус не сака да го продолжи договорот со Дибала

Јувентус одлучи да не го продолжува договорот со напаѓачот Пауло Дибала.

Според весникот „Калчо Меркато”, торинскиот клуб го повлекол својот предлог за продолжување на соработката. Самиот фудбалер сакаше да остане во Јувентус под услов да добива 10 милиони евра годишно.

Дваесет и седумгодишниот Аргентинец игра во торинскиот клуб од 2015 година. Неговиот договор со Јувентус трае до летото 2022 година.

Претходно, управата на клубот го суспендираше играчот на неколку натпревари поради фактот што тој ги прекршил мерките на претпазливост за време на пандемијата на коронавирус присуствувајќи на настан полн со луѓе.

AnimeFreak animefreak my hero academia: Attack on Titan Season 3 (https://animefreak.ws/m/lKJ7) Episode 12

AnimeTV good anime tv: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview (https://animetv.cc/m/wnVW/ep-1)