January 29, 2022 08:10
Спорт

Јувентус дава 50 милиони евра за Влаховиќ, Фиорентина сака 70

Повеќекратниот италијански фудбалски шампион Јувентус има намера да го ангажира напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ. Клубот од Торино е подготвен да им понуди на виолетовите 50 милиони евра за да го купи најдобар стрелец на Фиорентина во зимскиот преоден рок, пишува „Газета дело спорт”.

„Бјанконерите” ги засилија напорите за трансфер на Србинот, бидејќи самиот Влаховиќ е заинтересиран за преселба во Јувентус.

Од друга страна, Фиорентина сака да добие 70 милиони евра за 21-годишниот играч.

Влаховиќ оваа сезона постигна 10 гола на 13 натпревари во Серија А.

4anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

DARLING in the FRANXX

watch animes Dragon Ball (Dub)

My Hero Academia Season 3 Episode 23

watch anime Naruto: Shippuden