Скопје Хроника

ЈП Водовод и канализација: Украдени 17 решетки на сливници во Ченто

И покрај многубројните апели, кражбите продолжуваат. Овој пат е извршена кражба на 13 решетки на сливници на ул. Среќко Пужалка и 4 на ул. Финска. Случајот е документиран и пријавен во полициска станица. Дел од решетките на сливниците се заменети, а дел ќе се заменат во најбрз можен рок.

ЈП Водовод и канализација – Скопје, упатува апел до граѓаните на град Скопје за одговорно однесување кон атмосферската канализација, имајќи ги предвид кражбите на решетки на сливници во изминатиот период. Ваквиот вандализам негативно се одразува на претпријатието и истовремено ја загрозува безбедноста на граѓаните и учесниците во сообраќајот.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Attack on Titan (Dub) Episode 23

english dubbed anime AnimeDao Attack on Titan Season 3

animes online AnimeDao Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AnimeDao Bleach Episode 363

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1