September 25, 2021 05:57
Скопје

ЈП Водовод и канализација апелираа во деновите со екстремно високи температури рационално да се користи водата

Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје апелира до скопјани рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури. Особено да се избегнува непотребно трошење на водата за полевање бавчи и ниви.

Врз основа на податоците на Управата за хидрометеоролошки работи од каде се најавуваат високи температури кои деновиве ќе достигнат и над 40 °C, како и податоците  на ЈП Водовод и канализација – Скопје за зголемена потрошувачка на водата, апелираме до граѓаните на градот Скопје за рационално користење и употреба на водата, односно да се избегнува полевање поголеми површини и непотребно трошење на водата за време на топлите денови.

 

 

 

AnimeKisa: Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 (Dub) anime episode 13 online free at https://animekisa.in free anime

Gingitsune: Messenger Fox of the Gods (https://gogoanime.be/m/6aM) Episode 12

Hans Christian Anderson's The Little Mermaid Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Getter Robo Arc (Dub) animeflv Episode 4 free anime online

Kiredu: http://kiredu.ru/UserProfile/tabid/182/userId/60907/Default.aspx

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimebe