Спорт

Јошко Миленкоски е нов селектор на Црна Гора

Поранешниот македонски селектор, Јошко Миленкоски доби нов предизвик во кариерата, па така од денеска ќе ја предводи црногорската одбојкарска репрезентација, а во исто време ќе остане и тренер на грчкиот тим Финикас Сирос.

Управниот одбор на одбојкарскиот сојуз на Црна Гора на денешната седница реши да го ангажира Миленкоски, кој во минатото беше тренер на повеќе екипи во Македонија и Турција, а работеше и во Тунис, како и во Црна Гора.

Миленкоски работеше во тимот на Будванска ривијера од 2007 до 2008 година и притоа го освои второто место во првенството и Купот на Црна Гора, како и третата позиција на Ф4-турнирот на ЦЕВ во Рим во 2008 година, додека со грчки Финикас го освои Суперкупот кај нашиот јужен сосед.

Новиот селектор на Црна Гора работеше и во Македонија, каде што освои 28 трофеи од кои 15 беа во првенството со Работнички, додека останатите 13 му се од Купот, каде што 12 пати славеше со Работнички, а еднаш со Борец.

watch subbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season Episode 11

My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime online Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AniWatch Naruto

watch anime dub My Hero Academia Season 2