June 23, 2021 07:23
Македонија

Јорданов поднесе кривична пријава против градоначалникот на Штип: Набавил систем за зонско паркирање од 3.5 милиони денари, а Кочани плаќа за истата услуга 150 илјади денари

На потег е Собранието и пратеничките групи, вклучителнио и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да покаже дека ја цени Армијата да ги повлече амандманите, истакна денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, одговарајќи на новинарско прашање за блокадата на опозицијата на Предлогот за измени на Законот за служба во Армијата.

-Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ на законот за служба во Армијата не се должи на интерес да направат подобар закон. Имаа 11 години како власт да ги решат овие проблеми и не ги решија, имаа три години во опозиција да дадат вакви предлози, не ги дадоа. Блокадата се должи исклучиво на нивниот впечаток дека ако се запрат само тогаш можат да печалат политички поени, жал ми е што овојпат решија да печалат политички поени на грбот на припадниците на Армнијата, нагласи Шекеринска, на прес-конференцијата со нејзиниот чешки колега Лубомир Метнар.

Според неа, голем е интересот во Армијата и секојдневно војниците и старешините прашуваат до каде е законот. На ВМРО-ДПМНЕ им порача дека сега е моментот да покажат дека интересите на државата им се на прво место и оти, како што рече, несмеат за еден човек да ја жртвуваат Армијата.

GoGoAnime gogoanime god of highschool: One Piece (Dub) Episode 693

AnimeFreak watch anime free: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 11