Спорт

Јовиќ откри каде ќе ја мине следната сезона

Во разговор за „Билд“, српскиот напаѓач, Лука Јовиќ ја потврди намерата летово повторно да го облече дресот на „кралскиот клуб“ по завршувањето на позајмицата во Франкфурт, што беше, сепак, очекувано бидејќи германскиот тим нема пари за купи го.

Јовиќ ја прифати идејата да биде позајмен шест месеци во зимскиот период, бидејќи тој не играше за Реал Мадрид, и покрај доброто враќање во Бундеслигата – не играше толку многу ниту во новиот клуб.

Српскиот напаѓач пристигна во „кралскиот клуб“ летото 2019 година како најскапиот српски фудбалер на сите времиња, но не успеа во тоа. Играше ретко и досега има постигнато два гола за Реал Мадрид.

 

WCOStream wcostream dragon ball super: Boruto: Naruto Next Generations (https://wcostream.cc/m/98Yk) Episode 194

AnimeTV anime tv shows website: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 20 (https://animetv.cc/m/rez2/ep-20)