November 27, 2021 13:36
Македонија

Јованоски повикан во полиција за омаловажување на Заев

МВР излезе со свое објаснување во врска со активистот на Левица од Прилеп, откако претседателот на оваа партија, Димитар Апасиев, објави на Фејсбук дека Иван Јованоски е повикан на разговор во полиција по инцидентот на 11 Октомври на Могилата на непобедените.

Според МВР, И.Ј. (32) е повикан на разговор поради омаловажување државен орган.

-Во Полициска станица – Прилеп денеска е повикан И.Ј. (32) од Прилеп, врз основа на член 13 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир. Тој е повикан поради омаловажување државен орган, односно омаловажување или навредување службено лице на државен орган или друга институција која врши јавни овластувања во вршење на службата, соопшти МВР.

– Народниот херој од 11 октомври од Прилеп – носителот на нашата советничка листа ИВАН Јованоски, кој му го покажа местото на Заев на буништето од Историјата – денес е повикан на распит во полициска станица!?, објави претходно Апасиев.

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Free! -Iwatobi Swim Club- (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc watch anime dub

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: The Third: The Girl with the Blue Eye anime episode 24 online free at https://gogoanime.be watch anime dub

Website https://animeflv.uk: Watch Fate/stay night: Unlimited Blade Works 2nd Season animeflv Episode 13 english anime