March 22, 2019 01:53
Хроника

Ја унаказил девојката: Со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете

Ја унаказил девојката: Со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете…

Со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете, ја фрлал кон радијатор и ѝ ги горел рацете со пегла.

24-годишниот Ѓорѓе Кацковиќ, кој е уапсен откако брутално ја претепа својата девојка 22-годишната Ивана во нивниот изнајмен стан во Нови Сад, во полиција изјавил дека не сакал да ја повреди „до толку“.

– Полудев од љубомора. Ја тепав Ивана, но не сакав да отиде толку далеку, да ја унакзам. Жал ми е, вака се правдал вчера во Основиот суд Ѓорѓе, кој ѕверски ја претепал и мачел својата девојка.

После изживувањето врз девојката тој со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете, ја фрлал кон радијатор и ѝ ги горел рацете со пегла.

Ѓорѓе истиот ден е уапсен, а вчера е изведен пред суд во Нови Сад, после што му е одреден 30-дневен притвор.

Рекол дека поради љубомора му паднало мрак пред очи. Признал дека долго ја тепал, но дека не бил свесен колку далеку отишол.

Ѓорѓе Лацковиќ се товари за насилство во семејството и нанесување тешки повреди. Тој по потекло е од Богатиќ, а како и Ивана студирал во Нови Сад на Факултетот за спорт и физичка култура.

Нови вести

Девојка го пријавила поранешниот дечко – физички ја нападнал, па ја однел кај него дома

Filip

Скопјанец се обидел да ја удри мајка си со секира

Filip

Му дал 62.000 денари за набавка на лекови од Бугарија, набавувачот исчезнал

Filip