April 19, 2019 16:51
Балкан

„Ја мразам Србија“ и „У“ испишани на училиште во Сплит

Ѕидовите на основно училиште во Сплит утрово биле испишани со навредливи и фашистички натписи. „Ја мразам Србија“ и „За дом“ се само дел од нив, јавува „Индекс.хр“ повикувајќи се на порталот „Далмација данас“. Го мразам училиштето и Србите“ пишуавло на ѕидот кај влезната врата, додека на другиот ѕид има големо „У“ со крст, а под него пишува „За дом“. Исто така со црн спреј било напишано и „Смрт за полицијата“. На една од вратите имало нацртано и голем кукаст крст.

Нови вести

Во Сплит уапсен лидер на нарко-банда со повеќе од 4 и пол килограми хероин

Igor

Тахири: Вучиќ ги штити осомничените за убиството на Оливер Ивановиќ

Valentina

Грчкиот министер за одбрана изрази загриженост поради купувањето на С-400 од страна на Анкара

Igor