January 27, 2021 11:35
Свет

Јапонија со рекорден број новозаразени од Ковид-19

Епидемијата на коронавирус во Јапонија не се смирува и трет ден по ред оваа земја бележи рекордни бројки на новозаразени лица. Во изминатите 24 часа, Ковид-19 беше потврден кај 2.418 лица, а вкупниот број смртни случаи надмина 2.000. И покрај тоа, премиерот на Јапонија, Јошихиде Суга сака економијата да продолжи да работи со избалансиран ризик.

Популарните излетнички места и туристички дестинации ќе бидат дополнително загрозени за време на овој продолжен, празничен викенд во земјата. 

Wonder Egg Priority (https://crunchyrollfree.com/m/0nxg) Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll++ android

By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12 at GoGoAnime fairy tail gogoanime