September 24, 2021 08:24
Спорт

Јапонија постави рекорд во освоени златни медали на Олимпијадите

Репрезентацијата на Јапонија на домашната Олимпијада постави рекорд во освоени златни медали. Спортистите на оваа земја освоија 17 златни медали до денес, најмногу во историјата на Игрите.

Ова е еден медал повеќе од претходното постигнување што го оствари јапонскиот тим на Игрите во Токио во 1964 година и 2004 година во Атина.

Во моментов, Јапонија е на второто место во пласманот за златни медали на Олимписките игри во Токио. Само репрезентацијата на Кина е пред Јапонците, која има 18 најсјајни одличја. Следуваат репрезентациите на САД со 14 и Русија со 10 злата.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Fireball anime episode 13 online free at https://gogoanime.be boku no hero academia season 4 gogoanime

ANIMEFLIX: Gash Bell The 1st Movie: Unlisted Demon anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix my hero academia heroes rising

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Acva2010 cs: https://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/user/profile/57085/