January 28, 2022 07:25
Свет

Јапонија ги прекинува новите резервации за авиолетови поради сојот Омикрон

Јапонија побара од авиокомпаниите да прекинат со преземање нови резервации за дојдовни летови поради загриженоста од Омикрон варијантата на коронавирусот, соопшти Министерството за транспорт.

– Побаравме од авиокомпаниите да престанат со прифаќање на сите нови резервации за летови за еден месец, почнувајќи од 1 декември, изјави претставник на Министерството за транспорт.

Тој додаде дека постоечките резервации нема да бидат засегнати

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1

animeheaven SK8 the Infinity (Dub)

AnimeHeaven WONDER EGG PRIORITY Episode 11

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch subbed anime AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)