March 24, 2019 04:29
Македонија

Јанкулоска го нападна Груевски на Фејсбук

Јанкулоска го нападна Груевски на Фејсбук

Кога си далеку од проблемите, на 800 км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно, а што не е, при тоа амнестирајќи се од сите проблематични одлуки за кои секогаш одговорен е некој друг и игнорирајќи ја реалноста дека Македонија е таму каде што е денес, меѓу другото и заради бројните испуштени шанси во минатото, напиша поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска на својот Фејсбук профил.

 

Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што е лесно а што не е, при…

Gepostet von Гордана Јанкулоска / Gordana Jankuloska am Donnerstag, 10. Januar 2019

Нови вести

Мицкоски: Заев и СДСМ функциите ги користат само за да дојдат до пари

Igor

Џаферовски: Пожарот во кавадаречко ставен е под контрола

24news

Домашни и грчки експерти договорија учебниците да се усогласат во духот на Преспанскиот договор

Igor