Македонија

Јанко Бачев приведен и однесен во полициска станица

Јанко Бачев приведен и однесен во полициска станица

Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија, пред малку бил приведен и однесен на информативен разговор во полиција.

-Во моментот претседателот бачев е приведен од страна на полицијата за време на одење во партискиот штаб на Единствена македонија пред оддржување на редовниот состанок на „Македонија блокира“. Не знаеме во која полициска станица е одведен, пишува на официјалната фејсбук станица на партијата.

Како што неофицијално дознаваме, Бачев е повикан на информативен разговор поради закана објавена на фејсбук.

Related posts

Заев: Нема потреба од предвремени парламентарни избори, верувам во полн мандат

24news

Солунскиот градоначалник шпекулира: Република Нова Македонија или Северна Македонија?

24news

Почна конференцијата на претставници од ММФ, ЕЦБ, Светска банка, гувернери и банкари

24info