September 24, 2021 05:01
Балкан Македонија

Јанев: Привремената Влада го заштити националниот интерес во однос на позицијата за С. Македонија

Привремениот владин кабинет успеа да го заштити националниот интерес на Бугарија во надворешната политика, особено во однос на бугарската позиција за Северна Македонија. Тоа го оцени на прес-конференција за активностите на Владата техничкиот премиер Стефан Јанев. Според Јанев, Бугарија демонстрирала дијалог и направила се што е потребно.

-Софија ја аргументираше својата позиција пред своите европски партнери, така што овој тип на однесување се базира на принципиелна позиција, бидејќи зборуваме за заедничкото европско семејство. Бугарската Влада достојно го бранеше националниот интерес на Бугарија, рече Јанев.

Тој додаде дека во наредните месеци следната влада ќе има слично однесување.

Sinbad: Night at High Noon and the Wonder Gate (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeBee: Pokemon: Slowking's Day anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view

Animeflixnl wordpress: https://animeflixnl.wordpress.com/