Балкан

Јанев: Ниту еден бугарски војник нема да учествува во конфликтот во Украина без одлука во Собранието

Ниту еден бугарски војник нема да учествува во конфликт или операција на територијата на Украина или на друга земја без овие одлуки да бидат донесени во оваа сала на Националното собрание.

Ова го изјави бугарскиот министер за одбрана Стефан Јанев, информирајќи ги пратениците за ставот на Бугарија за руско-украинската тензија, јави репортерот на БГНЕС.

Тој смета дека присуството на бродови во Црното Море не носи сериозни конфронтации.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime ANIMEFLIX To Your Eternity

stream anime online DARLING in the FRANXX

free anime DARLING in the FRANXX (Dub)

english dubbed anime ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season