November 26, 2021 17:40
Македонија

Јанев: Бугарија нема да отстапи од својатa позиција за Северна Македонија

Политиката на Бугарија кон Северна Македонија останува непроменета, рече во речиси едночасовното интервју за БНТ привремениот бугарски премиер Стефан Јанев.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Јанев, Бугарија многу добро го соопштила својот став пред бугарското општество во однос на позицијата кон Северна Македонија, но не и пред партнерите од ЕУ.

Јанев, исто така, рече дека пред да ја преземе функцијата преодната влада во мај оваа година, позицијата не била јансо соопштена. Нема да отстапиме од нашата позиција, изјави премиерот на Бугарија Стефан Јанев.

GoGoAnime: Trinity Seven: Nanatsu no Taizai to Nana Madoushi anime episode Full online free at https://gogoanime.be gleipnir gogoanime

Website https://animefreak.ws: Watch Kirameki Project animefreak Episode 5 watch anime online

ANIMEFLIX: Mami the Psychic anime episode 44 online free at https://animeflix.nl animeflix black butler

Watch At The Mercy of The Sky Episode 12

Website https://aniwatch.pro: Watch Munto 2: Beyond the Walls of Time aniwatch Episode Full anime online