September 19, 2019 13:05
Македонија

Јанева дала наредба да се врши претрес на сите обвинители при влез и излез од СЈО

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, преку истражител во обвинителството дала наредба за претреси и проверки на сите кои влегуваат и излегуваат од зградата, вклучетелно и на обвинителите, дознава „А1он“.

Шефицата Јанева ја донела одлуката денес, а сите останати дознале откако на влез во СЈО, полицаецот ги стопирал и им барал да им ги провери торбите кои ги носеле со себе по налог на Јанева.
Вработените се шокирани и револтирани од ваквата наредба на Јанева. Дел од нив сметаат дека ова е притисок, бидејќи ваквата одлука следува по добиената покана Јанева да се јави во ОЈО на распит, но и откако, обвинителката Лиле Стефанова веќе даде исказ пред јавен обвинител.

Нови вести

Прекини во сообраќајот кај Пресека поради минирање

zane

Жителите на Лабуништа утре повторно на протест за затворање на каменоломите

Valentina

Мицкоски, дали Орце Камчев преку негови фирми ја финансирал кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Valentina