September 18, 2019 22:54
Македонија

Јанева бара трпение за да се разјаснат случаите „Империја“ и „Поштенска банка“

На излегување од Обвинителството Катица Јанева кажа дека не знае каде е бизнисменот Орце Камчев. Побара трпение кога се ќе стане јасно зошто е предложено спогодбени решение за враќање на парите во случаите „Империја“ и „Поштенска банка“.

Бидете трпеливи. Не смеам да го кажам тоа бидејќи ова е истрага и треба да знаете и тоа е општо познато дека во истрага не се споделуваат информации. Се надевам дека ќе има судење каде ќе бидете присутни, одговори Јанева на новинарите.

Досега во обвинителството за организиран криминал за случајот сведочеа и обвинителите Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и Бурим Рустеми.

Нови вести

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза. Николовски: Граѓаните не треба да бидат казнети поради Заев

Igor

КОМЕРЦИЈАЛЕН ОГЛАС: Џевахир бара дипломиран економист или правник

Igor

Беговиќ: Да има обезбедување и видео надзор во сите здравствени установи

Igor