September 16, 2021 19:05
Македонија

Јакимовски до Каракачанов: Ако си маж дојди ти на чело на полкот, ќе те кренеме на клоци

Лидерот на Гром, Стевчо Јакимовски преку Фејсбук му одговори на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, кој рече дека ќе испрати полк во Македонија да ги отстранат сите споменици кои не одговараат на историската вистина.

-Кога ти е толку мерак да рушиш таму кај што твоите предци „какале“ дојди на чело на полкот. Ќе дојдеш ама пази да не поминеш како командантот на главнината на 52-та бугарска дивизија после битката кај Чупино брдо. Моите соселани го виделе како во галоп јури преку Живкова рупа. Не галопирал од бес туку од зорт. Зошто Михајло Апостолски ги направил салата и нему како командат не му преостанало ништо друго освен да бега и тоа на белиот коњ, по што самите Бугари потоа го стрелале на Страцин, напиша меѓудругото Јакимовски.

Ах што не сум министер за одбрана! Ни премиер ни претседател фермам. Еве што би му рекол на оној што го краси мирот -…

Posted by Stevco Jakimovski on Среда, 21 октомври 2020

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Naruto the Movie 2: Legend of the Stone of Gelel animebee Episode Full anime to watch

Website https://wcostream.cc: Watch Kurau Phantom Memory wcostream Episode 24 wcostream pokemon

Gogoanimelol contently: https://gogoanimelol.contently.com/

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/404245