June 18, 2019 17:18
Фудбал

Јакимовски го затресе ПАОК

Македонскиот фудбалски интернационалец, Никола Јакимовски донесе бод за својот АЕЛ Лариса во пресметката со лидерот ПАОК во првата грчка лига.

Гостите од Солун дојдоа во водство во 55 минута преку Пелкас, но во 64 минута нашиот Јакимовски со еден одмерен удар погоди за израмнување и за голем бода затоа што до крајот немаше промени на резултатот.

Ова за Јакимовски беше прв гол во шампионатот, а има и една асистенција. АЕЛ Лариса со 31 бод е на 10 место на табелата.

Нови вести

„Лукаку треба да го напушти Јунајтед“

24info

Марадона удри по Меси и компанија: Што е дресот? Оваа Аргентина може да изгуби…

24info

Тотална чистка во Барселона: Речиси цела постава оди на продажба

24info