April 22, 2019 04:32
Фудбал

Јакимовски го затресе ПАОК

Македонскиот фудбалски интернационалец, Никола Јакимовски донесе бод за својот АЕЛ Лариса во пресметката со лидерот ПАОК во првата грчка лига.

Гостите од Солун дојдоа во водство во 55 минута преку Пелкас, но во 64 минута нашиот Јакимовски со еден одмерен удар погоди за израмнување и за голем бода затоа што до крајот немаше промени на резултатот.

Ова за Јакимовски беше прв гол во шампионатот, а има и една асистенција. АЕЛ Лариса со 31 бод е на 10 место на табелата.

Нови вести

УЕФА го избра тимот на неделата во Лига Европа

24info

Ковач: Ние ја дадовме најточната анализа за Ајакс, овој тим се разликува од сите останати по едно нешто!

24info

Јувентус има намера да го продаде Дибала за 100 милиони евра

24info